Kredi Kartı Limit ve Borç Öğrenme - kredikartilimitogrenme.org
DOLAR: 4.08 TL
EURO: 4.98 TL

TEB Konut Kredisi İstenen Belgeler – TEB Konut Kredisi Paketleri

7 ay önce
388 kez görüntülendi

TEB Konut Kredisi İstenen Belgeler – TEB Konut Kredisi Paketleri

Bankalardan alınan kredi hizmetlerinde, en fazla düşünülen ve özellikle de ertelenen konut kredileri, hem yüksek tutarlarda kredi alınması hem de ödeme konusunda vade sürelerinin uzun olmasından dolayı, kişilere fazla maliyetler çıkarabilmektedir. Bu sebepten dolayı başvuru işlemlerinden önce ciddi bir düşünme sürecine giren kişiler, TEB Konut Kredisi gibi uygun fırsatların bulunduğu konut kredilerini kaçırmamak için de harekete geçmektedirler.

Birçok kredi paketi sunarak her bireyin ihtiaçlarının karşılanması konusunda çalışmalarda bulunan TEB, özellikle konut kredilerinde kişilerin korkularını yenmesi ve kredi teslimi sonrasında da borç ödeme konusunda zorlanmaması için farklı fırsatları onlara sunmaktadır. Bankanın hazırladığı TEB konut kredisi paketlerine baktığımızda, sadece konut kredileri için şu avantajların olduğu görülmektedir.

TEB Konut Kredisi Paketleri

 1. Her Şey Dahil Konut Kredisi: Bu kredi paketinden faydalanan kişiler, hiçbir masraf ya da sigorta bedeli ödemek durumunda kalmadan, bankanın sunacağı özel fırsatlar dahilinde konut kredisi alabilmektedir.
 2. Al Kirala Konut Kredisi: Alacakları konutta oturmayıp yalnızca yatırım yapmayı düşünen kişilere sunulan al kirala konut kredisinde, kişilerin almış oldukları evden kira getirisine göre bir ödeme tablosu oluşturulmaktadır. Kira getirisi kendisini amorti ederken, sizler de uzun vadede bir yatırım yapmış olursunuz.
 3. %100 Konut Kredisi: Konut kredilerinde sağlanan kredi destekleri, evin değerinin en fazla %80’i kadar yapılmaktadır. Eğer aradaki farkı kapatacak ekonomik gücünüz yoksa, kalan kısım için adınıza kayıtlı bir gayrimenkulü bankaya ipotek ettirerek, evin toplam değeri üzerinden kredi alabilirsiniz.
 4. Kademeli Artan / Azalan Konut Kredisi: Eğer aldığınız konut kredisinin ödemelerini her ay artan ya da azalan şekilde yapmak istiyorsanız, Kademeli konut kredilerinden faydalanabilirsiniz. Bu konut kredisi paketinde, artan taksitli seçimi yapıldığında, vade süresinin ilk başlarında büyük bir kolaylık elde etmiş olacaksınız. Azalan konut kredisi paketini seçtiğinizde ise, ilk başlarda yüksek ödeme yapıp, vade ilerledikçe taksit miktarınız düşecektir.
 5. İndirimli Konut Kredisi: Eğer mevcut birikiminiz varsa, konut kredisi başvurularınızda kredi tutarının %1 ile %5’lik kısmı arasında ön ödeme yaparsanız, kredi faiz oranları konusunda düşük taksit ve faiz oranı indirimi fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

TEB Konut Kredisinde İstenen Belgeler

TEB konut kredisi başvurusu yapacak kişiler banka şubelerine gittikten sonra, onlardan şu belgeler talep edilmektedir.

 1. Nüfus cüzdanı ya da kimlik vazifesi gören, üzerinde vatandaşlık numaranızın yazılı olduğu sürücü belgesi ya da pasaport.
 2. Gelir durumunu gösteren belge ya da maaş bordrosu.
 3. Serbest meslek mensuplarından son 3 yılın bilanço özeti, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi.
 4. Satın alınacak eve ait kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu.

Bu belgeler ile birlikte bankaya yaptığınız başvuruların ardından bankanın ekspertizi satın almak istediğiniz evin resmi değerini ifade eden belgeyi hazırlayacak ve bu belge üzerinde yazılı olan değerden kredi başvurusu gerçekleştirilecektir.

TEB Konut Kredisi Hesaplama

TEB konut kredisi için bilinmesi gereken detaylar yukarıdaki gibidir. Bu bilgiler ışığında kredi başvurusu yapmaya karar veren kişiler, borçlarını en kısa sürede ödemek adına bir vade süresi belirlemelidirler. Belirlenen vade süresine göre yapılacak ödemelere yönelik hesaplamamız da şu şekildedir.

 1. Kredi Tutarı: 100.000 TL
 2. Vade: 120 Ay
 3. Kredi Faiz Oranı: %1,12
 4. Aylık Taksit: 1.519,17 Türk Lirası
 5. Toplam Masraf: 1859,10 Türk Lirası
 6. Toplam Maliyet: 184.159,55 Türk Lirası

Hesaplamada vade süresi maksimum olarak  tutulmuştur. Aylık gelirinize uygun bir şekilde seçeceğiniz vade sürelerinde, toplam maliyet rakamlarında belirli oranda düşüşler meydana gelecektir. Bundan dolayı gelir durumunuzu göz önünde bulundurarak başvurularınızı tamamlamalısınız.

bir önceki yazımız olan Akbank Taşıt Kredisi Sıfır ve İkinci El Şartları ve İstenen Belgeler Neler ?  adlı konumuzu da okuyabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık